Меню

Задля збереження життя та захисту прав працівників на безпечну працю

З 03 по 24 квітня 2017 року на базі Державного підприємства «Сумський Експертно-технічний центр Держпраці» проведено навчання і перевірку знань з питань охорони праці 108 працівників загальноосвітні, дошкільних та позашкільних навчальних закладів міста Суми, з яких 15 - представники Профспілки з питань охорони праці і 93 - відповідальні особи з питань охорони праці.

Сумська міська організація профспілки працівників освіти продовжує системно працювати над підвищенням рівня знань та практичних навичок представників галузевої Профспілки, які опікуються питаннями охорони праці, виділяючи на ці цілі відповідні кошти. Крім того, міською Профспілкою було узагальнено потребу у навчанні відповідальних осіб з питань охорони праці закладів освіти міста та сформовано 3 групи слухачів, що дало змогу здешевити вартість навчання, яке в 2017 році вперше було проведено за рахунок коштів міського бюджету. 

 

Темами занять були – основи законодавства з охорони праці, практичне застосування їх норм, пожежна безпека; електробезпека; гігієна праці; профілактика професійних захворювань і отруєнь; надання першої допомоги потерпілим у разі нещасного випадку; управління роботами з профілактики та ліквідації наслідків аварій; безпека праці в галузі.

  

Важливий напрям навчання – це проведення практичних занять, застосування на практиці форм та методів роботи профспілок щодо здійснення громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про охорону праці, захисту прав працівників у цій сфері, зокрема на пільги і компенсації за роботу у шкідливих умовах праці, практичні заняття з надання першої долікарської допомоги потерпілим у разі нещасного випадку. Демонстрація навчальних відеозаписів допомагали здобути практичні навички. Однак не менш ціннішим було спілкування та обмін досвідом між самими учасниками курсів.

Високий рівень викладання дисциплін з охорони праці забезпечили досвідчені викладачі курсів:

1. Ткаченко Олександр Геннадійович – технічний інспектор праці Федерації професійних спілок України

2. Березовська Світлана Віталіївна – завідувач відділу КЗ СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф»

3. Мукменьов Олексій Ельдарович – завідуюч кабінетом медично-статистичної інформації КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» м. Суми

4. Воронов Олег Григорович – начальник циклу практичної підготовки обласних та м. Суми курсів удосконалення керівни х кадрів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області

5. Хвостійонок Володимир Іванович – начальник електричної лабораторії КП електромереж  зовнішнього освітлення «Міськсвітло» СМР. 

В рамках курсів 10.04.2017 року організовано відвідування слухачами курсів виставки Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, яка є своєрідним музеєм вогнеборців. В ході екскурсії відвідано історичний зал, де фахівці розповіли про створення оперативно-рятувальної служби Сумщини. Проходячи іншими залами виставки,  слухачі дізнались про те, як проходить організація бойової, фізичної і психологічної підготовки сучасних рятувальників. А в залі пожежно-рятувального обладнання осітяни знайомились зі зразками пожежної техніки, рятувальним обладнанням, бойовим одягом та індивідуальними засобами захисту пожежників.

За результатами перевірки знань з питань охорони праці слухачі отримали посвідчення встановленого зразка.

Висловлюємо щиру вдячність директору «Сумського експертно-технічного центру Держпраці» Арєстову Олександру Михайловичу та начальнику загального відділу ДП «Сумський ЕТЦ Держпраці» Красножону Григорію Івановичу  за співпрацю з міською організацією Профспілки та створення належних умов для навчання представників Профспілки та відповідальних осіб закладів освіти з питань охорони праці.

Людмила Гога, 

голова міської організації Профспілки