Меню

З 1 червня заклади позашкільної освіти можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. У закладах позашкільної освіти буде дозволено проводити заняття у групах до 10 осіб та заборонено масові заходи. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки від 29 травня 2020 року.

З 1 червня інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. Відновлення роботи ІРЦ відбудеться з метою забезпечити зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки від 26 травня 2020 року.

МОН у листі від 20 травня 2020 року № 1/9-264 надало роз'яснення щодо змін у процедурі проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, що відбулися з набранням чинності Закону України "Про повну загальну середню освіту".

Наказом МОН від 20.05.2020 № 664 внесено зміни до Календарного плану підготовки та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, які оприлюднено на сайті МОН.

Міністерство освіти і науки України підготувало проєкт постанови КМУ «Про затвердження Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників», розроблений на виконання абзацу другого частини третьої статті 52 Закону України «Про повну загальну середню освіту», та пропонує освітянській спільноті активно долучитися до його обговорення.

У зв’язку з дією в Україні карантинних обмежень МОЗ внесло зміни до порядку видачі листків непрацездатності, а також встановило порядок видачі лікарняних особам, що знаходяться на самоізоляції та обсервації.

МОЗ Наказом №963 від 27.04.2020 року внесло зміни до Інструкції №455, зокрема щодо можливості дистанційного відкриття лікарняного листка.

На численні звернення керівників, педагогічних працівників і батьків вихованців закладів позашкільної освіти Міністерство освіти і науки України спільно з Директоратом дошкільної, інклюзивної та позашкільної освіти МОН України надало роз'яснення в листі від 30.04.2020 № 6/604-20 стосовно організації освітньої діяльності, проведення заходів з дітьми та учнівською молоддю, завершення 2019/2020 навчального року, трудових відносин та оплати праці працівників закладів позашкільної освіти в умовах карантину.

IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, що мав відбутись протягом 2019/2020 навчального року, не проводитиметься через загальнонаціональний карантин. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН.

МОН України спрямував лист від 08.04.2020 № 1/9-201 "Щодо нагальних питань провадження Закону України "Про повну загальну середню освіту" на адресу педаогогічних працівників і керівників закладів освіти, органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій, в якому надає роз'яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону, зокрема і питань переведення педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, з безстрокових договорів на строкові та укладення контрактів з директорами закладів загальної середньої освіти.

Міністерством освіти і науки України надано роз’яснення щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.