Меню

Завершення 2019-2020 навчального року та підсумкове оцінювання учнів – роз'яснення МОН

У межах академічної автономії питання організації освітнього процесу, виконання освітніх програм, навчального плану є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників.

Про це йдеться у листі-роз'ясненні МОН від 16 квітня 2020 року №1/9-213.

Лист роз'яснює організацію оцінювання в умовах дистанційного навчання із застосуванням:

  • поточного, формувального та підсумкового оцінювання,
  • оцінювання учнів 1-2-х класів та 3-х пілотних класів НУШ,
  • підсумкового оцінювання учнів, які здобувають освіту за індивідуальною формою.

МОН рекомендує закладам «завершити навчальний рік відповідно до структури, визначеної закладом загальної середньої освіти на початок навчального року, а також з урахуванням виконання календарно-тематичних планів» та привертає увагу до того, що оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року.

Керівникам закладів загальної середньої освіти рекомендовано розробити і затвердити графіки видачі свідоцтв про здобуття базової середньої освіти випускникам 9-х класів з ураховуванням протиепідеміологічних вимог. Учням 1-8-х, 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н. р.

Під час календарно-тематичного планування на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує суттєве збільшиення навчального часу на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній рік, а у 2-11-х класах провести вхідне оцінювання учнів з метою діагностування рівня навчальних досягнень за попередній навчальний рік.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.

Крім того, роз'яснення містить інформацію про особливості зарахування учнів до 5-х класів закладів загальної середньої освіти.

Лист МОН України від 16.04.2020 № 1/9-213 

Джерело: прес-центр МОН