Меню

Солідарна підтримка від європейських профспілок освітянам України

Після внесення 28 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України нового проєкту закону «Про працю» без своєчасних консультацій з профспілками, міжнародна спільнота з обуренням відреагувала на дії Уряду в обхід численних положень національного законодавства.

Листи солідарної підтримки з працівниками освіти України направили:

Профспілка працівників освіти Німеччини  
Профспілка вчителів Данії 
Християнська асоціація вчителів Фландрії (Бельгія) 
Профспілка вчителів Мурсії (Іспанія)
Профспілка освіти, науки та культури Словенії 
Вільна профспілка вчителів та науковців Грузії 

Незалежна профспілка працівників початкових шкіл Федерації Боснії та Герцеговини  

Європейські профспілки звернулися до найвищих посадових осіб України із закликом дотримуватися демократичних цінностей та принципів, вести змістовний соціальний діалог та консультації з профспілками та підтримати справедливі вимоги членів українських профспілок та усіх людей праці.

Вони закликали український Уряд дотримуватися та поважати міжнародні трудові стандарти, а також європейські соціальні принципи.

«Ми нагадуємо, що Угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною зобов’язує Україну, серед іншого, посилювати можливості соціальних партнерів та сприяти соціальному діалогу. Оскільки в основі відносин ЄС з Україною лежить, окрім всього іншого, повага до спільних цінностей, у сфері соціальної політики та політики зайнятості ЄС керується, серед іншого, «Європейською опорою соціальних прав», в якій зазначається, що […] «має заохочуватися підтримка для розширення спроможностей соціальних партнерів з метою просування соціального діалогу» […]».

Джерело: міжнародний відділ ЦК Профспілки