Меню

Профспілки вийшли на акцію протесту проти звуження трудових прав працівників, за гідні умови життя

14 листопада 2019 року представники всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань вийшли на солідарну акцію протесту в Києві.
Члени Профспілки працівників освіти і науки України з багатьох областей взяли солідарну участь у протестних діях.

Долучилися до участі у солідарній акції профспілок майже 40 спілчан Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, серед яких і представники профспілки освітян міста Суми.

Відкрив мітинг Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій ОСОВИЙ. Його виступ можна переглянути тут і на офіційному веб-порталі ФПУ.

У виступах керівників та представників всеукраїнських профспілкових організацій та територіальних профоб’єднань, трудових колективів зазначалось, що владою вже внесено зміни до низки законів, якими позбавлено прав на соціальний захист державних службовців і працівників бюджетної сфери при їх вивільненні. На розгляд парламенту готується ліберальний проект Трудового кодексу, який містить дискримінаційні норми щодо трудових прав найманих працівників та загрожує їх колективному захисту.

Освітянські проблеми та перестороги озвучили на солідарній акції з трибуни під Верховною Радою України виступаючі від Профспілки працівників освіти і науки України.


Слово мали Андрій ДЕМ’ЯНЧУК – голова Івано-Франківської міської організації Профспілки, Ольга СІНОКІП – вчитель загальноосвітньої школи №10 м. Рівне, Катерина ДАВИДКОВА – голова первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Київського національного економічного університету імені Вадима ГЕТЬМАНА, Владислав МОМОТ – студент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Вимоги галузевої Профспілки долучила до вимог Федерації профспілок України Ніна ДОЦЕНКО – вчитель історії загальноосвітньої школи №10 м. Чернігова, голова первинної профспілкової організації.

Профспілки різних галузей разом провели мітинг на площі Конституції перед будівлею Парламенту з вимогами щодо проекту Держбюджету-2020 та на підтримку профспілкового проекту Трудового кодексу.

Більше фото: Всеукраїнська акція протесту профспілок м. Київ 14 листопада 2019 року


Джерело: Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України