Меню

14 листопада - солідарна акція профспілок біля Верховної Ради

Профактив всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, представники трудових колективів, працівники апарату ФПУ завтра, 14 листопада, вийдуть на солідарну акцію в Києві.

Спілчани проведуть мітинг на площі Конституції перед будівлею Парламенту з вимогами до проекту Держбюджету-2020 та на підтримку профспілкового проекту Трудового кодексу.

Цього дня Парламент планує розглянути проект основного Кошторису країна на 2020 рік, в якому не враховані пропозиції профспілок щодо необхідності належного фінансування бюджетної сфери, галузей енергетики і промисловості. На переконання профспілок, це поставить працівників та їхні сім'ї на межу виживання, призведе до масових скорочень і нової хвилі трудової міграції з країни.

Владою вже внесено зміни до низки законів, якими позбавлено прав на соціальний захист державних службовців і працівників бюджетної сфери при їх вивільненні. На розгляд Парламенту готується неоліберальний проект Трудового кодексу, який містить дискримінаційні норми щодо трудових прав найманих працівників та загрожує їх колективному захисту.


ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ВІД ІМЕНІ 5 МІЛЬЙОНІВ СПІЛЧАН ВИМАГАЄ ВІД ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, УРЯДУ І РОБОТОДАВЦІВ

1. Припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2020 року, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних зобов’язань держави:
- розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 5640 грн.
- мінімальний рівень оплати праці – 7276 грн.
- розмір посадового окладу працівника І т.р. ЄТС – 5640 грн.
- розмір мінімальної пенсії – 3067 грн.

2. Забезпечити необхідне фінансування галузей бюджетної сфери, передбачивши в Державному бюджеті України на 2020 рік видатки на освіту не менше 7% ВВП, на охорону здоров'я – не менше 5% ВВП, на соціальний захист та оплату праці працівників цих галузей відповідно до галузевих законів. Та стипендіальне забезпечення молоді.

3. Передбачити достатню фінансову підтримку оборонно-промислового комплексу, авіабудування, сільгоспмашинобудування та інших секторів промисловості для створення гідних робочих місць в Україні.

4. Забезпечити в необхідних обсягах фінансування державного сектору вугільної галузі для сталої роботи вугледобувних підприємств країни та своєчасної виплати заробітної плати шахтарям.

5. Невідкладно повернути борги по заробітній платі понад 115 тис. працівникам.

6. В умовах зростання цін і тарифів забезпечити соціальний захист населення, передбачивши збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадян, придбання палива і скрапленого газу у грошовій формі до рівня 2019 року.

До участі у акції долучаються і спілчани Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, в числі яких і спілчани Сумської міської Профспілки освітян.

Збір учасників з 9.00 біля входу на стадіон «Динамо» ім. В. Лобановського, прохід колонною до Верховної Ради.
Початок мітингу – о 10.00.

СКАЖЕМО РАЗОМ РІШУЧЕ «НІ»:

 • ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА І ЗВУЖЕННЮ ПРАВ ПРАЦІВНИКІВ
 • ДЕШЕВІЙ ПРАЦІ, ДЕМОНТАЖУ ДІЮЧОЇ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ І ГАРАНТІЙ
 • ТІНЬОВІЙ ЗАЙНЯТОСТІ ТА БЕЗРОБІТТЮ
 • РОЗПРОДАЖУ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ
 • СКОРОЧЕННЮ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА І РОБОЧИХ МІСЦЬ
 • ЗРОСТАННЮ ЦІН НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ І ТОВАРИ ПЕРШОЇ НЕОБХІДНОСТІ
 • НЕСПРАВЕДЛИВІЙ ОПЛАТІ ПРАЦІ МЕДИКІВ, ОСВІТЯН ТА ІНШИХ КАТЕГОРІЙ ПРАЦІВНИКІВ
 • ОГУЛЬНОМУ СКОРОЧЕННЮ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ
 • ПОШИРЕННЮ БІДНОСТІ СЕРЕД ПЕНСІОНЕРІВ
 • ДЕРЖАВНОМУ РЕЙДЕРСТВУ МАЙНА ПРОФСПІЛОК ТА НАСТУПУ НА ЇХ ПРАВА
 • РУЙНУВАННЮ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ І ПАРИТЕТНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛЯННЯ НА ОСНОВІ ТРИПАРТИЗМУ

Вимоги Федерації профспілок України 

Вимоги ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 

НІ ПРО НАС - БЕЗ НАС! 

Джерело:Прес-центр ФПУ